ÚVOD
OMLAZOVACÍ TECHNIKY
TERAPIE
ORDINACE
O MNĚ
CENY
ČLÁNKY
KONTAKTY

 
OMLAZOVACÍ TECHNIKY OBLIČEJE DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

Kromě komplexních technik Tradiční čínské medicíny se ve své praxi specializuji na tradiční čínskou dermatologii a kosmetologii. Řada terapeutů nabízí omlazovací techniky jako doplňkovou metodu a provádí ji pouze okrajově. Mě tato titěrná práce s peanem a mikrojehličkami přirostla k srdci. Jen za poslední rok jsem provedla více než sto ošetření pleti kosmetickou akupunkturou a stále se v těchto metodách školím a zdokonaluji.

Hektická doba zapřičiňuje předčasné stárnutí

Žijeme v rychlé, stresové době a na ženy je kladeno mnoho nároků. Děti, domácnost, studium, kariéra,... Být dobrou a laskavou mámou, partnerkou, udržet si pozitivní náladu, kondici, zdravé tělo a přirozenou krásu. Přestože stárnutí je přirozený proces a vrásky odpovídající věku mohou být též přirozeně krásné, u řady žen díky neustálému kolotoči a nedostatku času na sebe dochází pohledem čínské medicíny k vyčerpání vitálních substancí, tkáně tak nejsou dostatečně vyživovány a dochází k projevům předčasného stárnutí. Zde může, ruku v ruce s úpravou životosprávy, právě Tradiční čínská medicína pomoci .
Omlazovací techniky jsou tedy vhodnou metodou jak pro lidi s náročným životním stylem, tak i pro ty, kdož chtějí své pleti a zároveň i celému tělu dopřát trochu vzpruhy.

Neinvazivní ošetření vrásek, povadlé, povislé pleti či kruhů pod očima

Omlazovací techniky dle TCM pomáhají řešit problémy v oblasti obličeje jako jsou vrásky, povadlá, povislá pleť, akné, pigmentové skvrny, váčky či kruhy pod očima a nabízejí tak zajímavou alternativu kosmetických chirurgických invazivních metod, chemických peelingů a botoxových injekcí.

Kořeny těchto technik sahají do prastaré Číny, kde byly jakožto metody zajišťující omlazení, dlouhověkost a dobré zdraví výsadou císařoven a císařských konkubín. V současné době se těší vzrůstající oblibě a ošetření kosmetickou akupunkturou podstupuje řada celebrit, jako Madonna, Angelina Jolie, Cher a dokonce i muži jako např. Sean Connery.Metoda řeší jak problematické projevy v obličeji, tak i jejich hlubší příčiny

Obličej je ošetřen jemnou akupunkturou, kdy se miniaturní jehličky vpichují přímo do vrásek a jelikož se jedná o ošetření celostní, zároveň se provádí celková harmonizace organismu pomocí dalších metod jako je tělová akupunktura, bylinná terapie a úprava stravy. Ošetření je doplněno rovněž baňkovou, guasha či thajskou masáží hlavy a obličeje, po celé proceduře je na pleť naneseno anti-age sérum. K ošetření pleti používám výhradně přírodní kosmetiku.

Procedura podporuje cirkulaci krve a lymfy v oblasti obličeje, produkci kolagenu a zlepšuje pružnost a pevnost pokožky. S ohledem na celostní přístup metoda řeší jak ošetření vnějších projevů v oblasti obličeje, tak zjišťuje a řeší hlubší příčiny v souladu s pojetím Tradiční čínské medicíny pomocí harmonizace orgánů a akupunkturních drah.


Proceduře předchází pečlivá diagnostika

První terapii předchází podrobná vstupní diagnostika a vyšetření jazyka a pulzu. Kromě samotného ošetření obdržíte doporučení na úpravu životosprávy a dietetická opatření, jsou-li ve Vašem případě žádoucí.

Celková délka kůry je doporučena v závislosti na stadiu na cca 6 návštěv, které probíhají jednou za jeden až dva týdny. U pokročilejších stavů, hlubokých vrásek, to může být i déle a naopak při začínajících vráskách může stačit i méně sezení.