ÚVOD
OMLAZOVACÍ TECHNIKY
TERAPIE
ORDINACE
O MNĚ
CENY
ČLÁNKY
KONTAKTY

 
KDO JSEM

Jmenuji se Kateřina a jsem farmaceutka, bylinkářka, praktička Tradiční čínské medicíny, trojnásobná máma.. Žiji v malebném údolí Berounky nedaleko Prahy.


K bylinám a přírodní léčbě mě vůbec poprvé přivedla má babička

Můj zájem o přírodní léčbu a východní léčebné systémy pramení už z dětství. K bylinám mě vůbec poprvé přivedla babička, se kterou jsem mnoho času pobývala ve středočeských Brdech. Na každý neduh měla nějakou tu "babskou" medicínu", chodila sbírat bylinky, sušila je, dělala všemožné čaje, oleje, kapky, masti.. Tak jsem odkoukávala a zkoušela. A také od ní jsem měla svůj první herbář. Pocházím z cestovatelské rodiny, v mládí jsme s rodiči procestovali dálný východ, jenž zůstal v mém srdci napořád.

Od roku 2001 jsem se jako živnostník věnovala zejména obchodní činnosti s bylinami a doplňky výživy. Práce mě bavila, ale hledala jsem něco jiného. Chyběl mi hlubší vhled do problematiky a pouze přeprodávat nějaké produkty a vycházet z informací, které poskytují výrobci, mě neuspokojovalo. Chtěla jsem pochopit lépe celostní pohled na zdraví a více proniknout do světa léčivých rostlin, do problematiky jejich složení, technologie výroby různých bylinných preparátů a sestavování receptur. Stále jsem hledala nějaký komplexnější přístup a klíč k tomu, jak vybírat a hlavně jak spolu jednotlivé byliny kombinovat. A tak začaly roky studií...


Podporuji vizi spolupráce staré východní a moderní západní medicíny

Ráda vidím věci z více úhlů pohledu a podporuji vizi spolupráce staré východní a moderní západní medicíny, proto jsem se rozhodla spojit je i ve svém studiu a v praxi. Začala jsem farmacií na vyšší zdravotnické škole a tři roky jsem poté pracovala v lékárně. Při zaměstnání jsem navštěvovala školu čínské medicíny na TCM Institutu, kde jsem získala odpovědi na mnoho mých otázek, na které mi moderní medicína odpovědi nedala. Našla jsem tam, co jsem hledala - ucelený, logický systém, jak je také možné nahlížet na naši existenci, na zdravotní stav organismu a velmi propracovaný systém, kterak sestavovat bylinné směsi na míru pacientovi.. a jako bonus tým skvělých lektorů a spolužáků.

Práce s bylinami a čínská medicína jsou zkrátka mé "srdcovky". Bez nadsázky mohu říci, že práce je pro mě koníčkem. A co se týká mých dalších zájmů, další mou velkou srdcovkou je cestování, ať již po krajinách zdejších či těch vzdálených. Miluji outdoor ve všech možných podobách, bojové sporty, jezdectví a rovněž mě baví výživa, přírodní kosmetika a všelijaké experimenty v kuchyni jak při vaření jídel různých kultur, chutí, na různé způsoby, tak s výrobou domácích mastí a "elixírů" :-) Miluji čínskou, thajskou, indickou či mexickou kuchyni.

Pokud chcete využít mé služby, po předchozí dohodě mě můžete navštívit v Salonu Klára v Řevnicích či ve studiu Fit & Beauty na pražských Vinohradech.Studium a praxe

- Farmacie - Vyšší odborná škola zdravotnická MILLS, 3-leté studium
- Fytoterapie, akupunktura, dietetika a diagnostika dle Tradiční čínské medicíny - TCM Institut, 4 leté studium
- Chemie a technologie potravin, kosmetologie, VŠ - aktuálně studuji
- průběžná účast na postgraduálních seminářích a kurzech věnujících se aromaterapii, psychosomatice a celostní medicíně
- 3-letá praxe v lékárně
- od r. 2014 terapeutka Tradiční čínské medicíny